Νόρα+Λουκάς
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νόρα+Λουκάς

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ...ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ...
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αντιμέτοποι με το παρελθόν!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Viki foka-veneti
Admin
Admin
Viki foka-veneti


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2011

Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αντιμέτοποι με το παρελθόν!    Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  EmptyΤρι Απρ 26, 2011 10:14 am

Αυτό το σενάριο θέλω να το αφιερώσω σε κάποια άτομα που τα αγαπάω πολύ
1, ΣΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ
2. ΣΤΗΝ ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ
3. ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΙΡΗΞΉ ΤΟΥΣ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
N.L.D.N.M.E
Admin
Admin
N.L.D.N.M.E


Αριθμός μηνυμάτων : 102
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : IΩΑΝΝΙΝΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ...ΚΑΙ ΕΔΕΜ

Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιμέτοποι με το παρελθόν!    Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  EmptyΤρι Απρ 26, 2011 11:01 am

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΕΡΩΣΗ....ΚΑΛΟΡΥΖΙΚΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΑΚΙ....
ΞΕΚΙΝΑ Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  655605679
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://noraloukas81.forumgreek.com
ntina_loukas+nora4ever
Admin
Admin
ntina_loukas+nora4ever


Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2011

Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιμέτοποι με το παρελθόν!    Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  EmptyΤετ Απρ 27, 2011 12:51 am

Ευχαριστουμε πολυ για την αφιερωση γλυκα..ξεκινα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Viki foka-veneti
Admin
Admin
Viki foka-veneti


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2011

Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιμέτοποι με το παρελθόν!    Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  EmptyΤετ Απρ 27, 2011 2:25 am

Τίποτα κοριτσάκια μου τίποτα!
Και ξεκινάω με την υπόθεση

Η Νόρα και ο Λουκάς είναι παντρεμένοι περίπου 3 χρόνια... Όμως ένα ατύχημα της Νόρας την οδηγεί σε αμνησία... Την περίοδο αυτή ένα ταξίδι τους στην Θεσσαλονίκη θα φέρει τα πάνω κάτω... Ο Λουκάς ανακαλύπτει ότι η γυναίκα του έχει ένα πολύ καλά κρυμμένο παρελθόν...Τι θα συμβεί όταν η Νόρα συνέλθει? Και τι γίνεται όταν το μόνο που μένει ζωντανό είναι το πάθος? Και όταν φτάσει εκείνη η καταραμένη λέξη ΔΙΑΖΥΓΙΟ? Πως θα αντιμετοπήσουν τις δυσκολίες και τι θα συμβεί όταν η ιστορία της Νόρας που πονά ανεπανόρθωτα βγει στο φως? Τελικά το ζεύγος Βενέτη θα πάρει διαζύγιο η όχι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Viki foka-veneti
Admin
Admin
Viki foka-veneti


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2011

Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιμέτοποι με το παρελθόν!    Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  EmptyΠεμ Απρ 28, 2011 5:55 am

Επεισόδιο 1

Και ξεκινάμε.... Πάμε λοιπόν να γνωρήσουμε τις οικογένειές μας???Πάμε...
Και ξεκινάμε με Εριέττα και Μάνο....
Η Εριέττα και ο Μάνος ειναι νίοπαντροι... Έχουν παντρευτεί εδώ και 3 μέρες... Γνωρίζονται πολλά χρόνια και είχαν σχέση 7... Πάμε να δούμε πως περνάνε το πρωινό τους...
Η Εριέττα είναι την κουζίνα και φτίαχνει πρωινό για τον άντρα της....Ο Μάνος κατεβαίνει κάτω έτοιμος για να φύγει για την δουλεία του...
Ερη: Καλημέρα αγάπη μου...
Μάνος: Καλημέρα....
Έρη: Πρωινό να σου βάλλω???
Μάνος: Ναι λίο καφέ θέλω...
Ερη: Αμέσως...
Μάνος: Εριέττα (σοβαρός)
Ερη: (του δίνει τον καφέ) Ναι??
Μάνος: Πως σου φαίνετε που είμαστε παντρεμένοι???
Ερη: Πως να μου φανεί ρε μάνο??? 5 χρόνια ζούμε μαζί λες να μην σε έμαθα???
Μάνος: Μα δεν είναι λίγο διαφορετικό??? Να έχεις το ονομά μου...βάλαμε βέρες...
Ερη: Μάνο δεν αλλάζει κάτι στην μεταξύ μας σχέση επειδή με λένε εριέττα Γεραλή-Χατζηβασιλείου εντάξει??? Άντε πρέπει να φύγεις σιγά σιγά να πας στο γραφείο..
Μάνος: Ναι έχεις δίκιο... Λοιπόν φεύγω..
Ερη: Τι έτσι θα φύγεις??? Φιλί δεν έχω??
Μάνος: Έχεις αγάπη μου έχεις...
Την φιλά τρυφερά και ξεκινά για το γραφείο του.. Ο Μάνος είναι οικονομικός συμβουλος... Δουλεία με πολλά λεφτά...Και ζει με την Ερριέτα σε βίλα...
Πάμε στο επόμενο ζευγάρι μας τον Νικόλα και την Δάφνη... Ο Νικόλας και η Δάφνη γνωρίζονται από παιδία... η σχέση τους κράτησε μέσα στο χρόνο και έτσι τα τελευταία 4 χρόνια είναι παντρεμένοι...Την ευτυχία τους θα ολοκληρώσει σε λίγες ημέρες ο γίος τους μια και η Δάφνη είναι εγκυος στον 9 μήνα.. Αυτό λοιπόν το πρωινό τους βρήσκει στην αυλή του σπιτιού τους να παίρνουν το πρωινό τους...
Δάφνη: Ελα ρε Νικόλα φτάνει με μπούκωσες αρκετά δεν αντέχω άλλο... Πόπο...
Νικόλας: Όχι πρέπει να το φας όλο... κέψου το παιδί μας...
Δάφνη: Αχου αμάν φέρτο να το φάω να τελειωνουμέ... Αμάν...
Νικόλας: Έτσι μπράβο μωρό μου...
Δάφνη: Νικόλα μου πήγε 9 μήπως να πήγαινες στο ιατρείο?? ε??? Άντε θα αργήσεις...
Νικόλας: Ναι μωρό μου φεύγω φεύγω.. Να προσέχεις ναι? Και να μην κουρατείς/....
Δάφνη: Ναι Νικόλα μου ναι δεν θα κουραστώ καθόλου...
Νικόλας: Μπράβο το κορίτσι μου (την φιλά τρυφερά) Φεύγω καρδία μου αν χρειαστείς κάτι πάρε με...
Δάφνη: Εντάξει.. Γεία...
Ο Νικόλας γνωστός παιδίατρος φεύγει για το ιατρείο του... Και η Δάφνη γνωστή σχεδιάστρεια μόδας μένει πίσω στο σπίτι της...Και εμείς μεταφερόμαστε σε μια άλλη βιλα όπου βρίσκουμε μια ωραία ψηλή κοπέλα να έχει έτοιμο πρωινό για τον τον άντρα της και τον γίο της...Έχουμε λοιπόν μεταφερθεί στην οικεία του Δημήτρη Μπέλλου... Ο Δημήτρης είναι ερωτευμένος χρόνια με την Νταίζη... Πρίν περίπου 4.30 χρόνια παντρεύτικαν και έκαναν τον γίο τους τον Άρη...
Νταίζη: Δημήτρη, Άρη έτοιμο το πρωινό...
Άρη: Ναι μαμά ερχόμαστε...
Δημήτρης: Ναι αγ'απη μου ναι...
Νταίζη: Εντάξει σας περιμένω...
Λίγα λεπτά αργότερα ο Δημήτρης κατεβαίνει με τον μικρό Άρη να τον έχει στους ώμους του...
Αρης: Ήρθαμε....
Νταίζη: Ρε Δημήτρη πάλι???
Δημήτρης: Τι πάλι???
Νταίζη: Δεν έχουμε πει να το κόψετε αυτό το συνήθειο?? Πατέρας και γιος? Μεγαλώνει...
Δημήτρης: Για με΄να θα είναι πάντα ο μικρός μου γιός εντάξει??/(τον κατεβάζει απο τους ώμους του και την φιλά τρυφερά...)
Νταίζη: (χαμογελάει) Καλά καλά ελάτε να φάτε τώρα... Θα αργήσεις στην εταιρία...
Δημήτρης: Δική μου είναι ότι θέλω θα κάνω...Άμα δεν θέλω δεν πάω καθόλου...
Νταίζη: Καλά καλά... Ποποπο...
Άρης: Μαμά κορν φλέικς δεν έχει???
Νταίζη: Δεν θα προλάβεις να τα φας θα αργήσεις.. Έχεις σχολείο Άρη μου...
Άρης: Έλα βρε μανούλα..
Δημήτρης: Ε φέρτου βρε αγάπη μου προνηπιο πάει ακόμα σιγά...
Νταίζη: Μα θα αργήσει ρε Δημήτρη να πάει...
Δημήτρης: Μα δεν θα πάει αγάπη μου..
Νταίζη: Γιατί???
Αρης: Ναι γιατί μπαμπά???
Δημήτρης: Γιατί δεν θέλω να πάει... Σήμερα έχω άλλα σχέδια...
Νταίζη: Όπως?
Δημήτρης: Θα φάμε με την ησυχία μας το πρωινό μας και θα πάμε όλοι μαζί μαι βόλτα...
Άρης: Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι....
Νταίζη: Τι λες παιδί μου? και η δουλεία σου???
Δημήτρης: Ασε την δουλεία σήμερα θα περάσουμε οικογενειακά την μέρα μας εντάξει???
Νταίζη: Εντάξει εντάξει...
Άρης: Ωραία... Μαμά θα μου τα φέρεις τα κορν φλέικς?
Νταίζη: Ναι αγόρι μου ναι πάω... Δημήτρη μου θες εσύ κάτι???
Δημήτρης: Όχι μωρό μου τίποτα...
Νταίζη: ΕΝτάξει...
Και έτσι συνεχήστικε και για αυτόυς το πρωινό τους.. Πάμε όμως και στην οικοία του Λουκά Βενέτη.... Ο Λουκάς είναι δικηγόρος και δουλεύει μαζί με την γυναίκα του την Νόρα...Είναι 3 χρόνια παντρεμένοι... Η ευτυχία τους όως δεν έχει ολοκληρωθεί μιας και θέλουν να κάνουν ένα μωράκι... Παρ όλα αυτά είναι ένα αγαπημένο ζευγάρι και πολύ ευτυχισμένο...Πάμε να δουμε λοιπόν το πρωινό τους....
Η Νόρα είναι γυρισμένη στον πάγκο της κουζίνας και φτίαχνει πρωινό... Ο Λουκάς κατεβαίνει στην κουζίνα αθόριβα... Την αγκαλίαζει απο την μέση και την φιλά απαλά στον λαιμό... Εκείνη ανατριχίαζει...
Λουκάς: Καλμέρα μωρό μου...
Νόρα: Καλημέρα αγάπη μου...(τον φίλησε απαλά)
Λουκάς: Τι κάνει το κορίτσι μου?
Νόρα: Πρωινό (το βάζει μια φρυγανία στο στόμα)
Λουκάς: (μπουκομένος) Μμμ νόστιμο είναι...
Νόρα: Ναι?? Ευχαριστώ...Έλα να φάμε να φύγεις για το γραφείο...
Λουκάς: Δεν θα έρθεις/??
Νόρα: Έχω να πληρώσω κάτι λογαριασμούς αγάπη μου πρώτα...
Λουκάς: Ναι αλλά δεν θα αργήσεις όμως εντάξει??
Νόρα: Ναι μωρό μου ναι.. Έλα τώρα να φάμε...
Και αφού τρώνε ο Λουκάς βρίσκετε κοντα στην πόρτα.. Η Νόρα του φτίαχνει λίγο την γραβάτα εκείνος την φιλά τρυφερά... Μπαίνει στο αμάξι και η Νόρα τον κοιτάζει που φεύγει....Έπειτα μπαίνει στο σπίτι της και ετοιμάζετε να φύγει να πάει να κάνει κάτι εξωτερικές δουλείες που τις έχουν απομήνει...Τελικά όμως δεν θα τις βγει σε καλό...
Άραγε τι επιπτώσεις θα έχει ο τραυματισμός της Νόρας??? Και πόσο σοβαρά θα είναι τα πράγματα???


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χορηγούμενο περιεχομένο





Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αντιμέτοποι με το παρελθόν!    Αντιμέτοποι με το παρελθόν!  Empty

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αντιμέτοποι με το παρελθόν!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Νόρα+Λουκάς  :: Φανταστικά σενάρια-
Μετάβαση σε: